Jarzębinkowe Andrzejki

Ostatniego dnia listopada wychowawca Grupy Jarzębinowej Agnieszka Dworak, zorganizowała w swojej grupie Zabawę Andrzejkową. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania „Andrzejkowe szaleństwo”, z którego dowiedziały się jakie są zwyczaje andrzejkowe. Następnie miały za zadanie w grupach ułożyć puzzle andrzejkowe. Z zadaniem tym poradziły sobie znakomicie. Na obrazku były widoczne najbardziej znane wróżby: lanie wosku, ustawianie butów, serca z imionami, odpowiednio chłopców i dziewcząt. Z tymi popularnymi wróżbami zapoznały się dzieci, podczas wspólnej zabawy.

Nie zabrakło również zabaw integracyjnych: taniec na gazecie, taniec w parach i zabawa z krzesełkami. Swoją pierwszą andrzejkową zabawę uczestnicy zapamiętają na długo, a za rok czekają ich kolejne niespodzianki.