Szukaj
Close this search box.
aktualności

Bliżej natury – spotkanie z ornitologiem

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

17 listopada dzieci z grupy Kasztanowej ponownie gościły Pana Tomasza Maszkało, który powrócił z kolejnymi ciekawostkami ze świata przyrody. Tym razem tematem zajęć były sowy. Dzieci dowiedziały się kiedy i na co polują oraz jak wyglądają poszczególne gatunki sów, które można spotkać również w naszej okolicy.
Kasztany z zaciekawieniem oglądały figury omawianych gatunków, które zostały nam pożyczone dzieki uprzejmości Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka”. Przedszkolaki dowiedziały się także ciekawych rzeczy z życia cietrzewia, który zamieszkuje nasze okolice. Dziękujemy bardzo Panu Tomkowi za poświęcony czas i spowodowanie, że jesteśmy o kolejny krok bliżej natury.

Skip to content