Szukaj
Close this search box.
aktualności

Odpoczynek też jest ważny

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Nasze przedszkolaki wiedzą, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka – i małego i dużego. Ale oprócz wysiłku i sporej dawki ruchu, ważny dla zachowania zdrowia jest również ODPOCZYNEK. Dzieci w młodszych grupach codziennie „łapią oddech” podczas leżakowania, natomiast starsze przedszkolaki odpoczywają podczas tak zwanej relaksacji. Dzieci w tym czasie mogą zregenerować swoje siły, zaznać odrobinę ciszy w ciągu dnia, bądź wysłuchać ulubionej książki.

Musimy również pamiętać o niezmiernie istotnej roli SNU dla dzieci, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Odpowiednio długi sen ma dla dzieci korzystny wpływ na rozwój fizyczny dzieci, w tym ich wzrostu. Sen pomaga w procesie regeneracji tkanek i komórek, odgrywa kluczową rolę w procesie konsolidacji pamięci, wpływa również na zdrowie psychiczne dzieci. Sen jest istotny dla funkcji poznawczych dzieci, takich jak myślenie, rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji, odgrywa istotną rolę w wzmacnianiu układu odpornościowego dziecka, a nawet wpływa na regulację apetytu.

Dlatego ważne jest abyśmy pamiętali i żyli aktywnie, ale również potrafili w odpowiedni sposób odpoczywać dla własnego zdrowia.
#ZDROWOISPORTOWO

Skip to content