Szukaj
Close this search box.
aktualności

Październik w grupie Sosnowej

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Tegoroczna „złota polska jesień” zachęcała do obserwowania z bliska zmian, jakie zachodzą w przyrodzie, dlatego przedszkolaki dłuższy czas spędzali na świeżym powietrzu, bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym lub spacerując po parku. W pierwszych dniach października gościliśmy tatusia Oli, który jest z zawodu policjantem. Pan Łukasz wspólnie z maskotką Komisarzem Lwem, opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca.

Dzieci poznały zasady przechodzenia przez jezdnię, dowiedziały się, że nie mogą przyjmować słodyczy od nieznajomych ani oddalać się od opiekunów w czasie spacerów po mieście, do parku czy biblioteki. Kolejne tygodnie października minęły pod kątem przyswajania wiedzy na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią i wiązanie ich z aktualną porą roku.

Dzieci zaprojektowały „szal dla Pani Jesieni”. Nasza galeria obfitowała w dary jesieni wykonane różnymi technikami plastycznymi m. in. malowanie palcami, gąbkami. W październiku odbyły się pierwsze zajęcia taneczne z Panem Mariuszem. Grupa Sosnowa po raz pierwszy wzięła udział w Jesiennym Biegu Przedszkolaka. W nagrodę za włożone zmagania otrzymaliśmy dyplom i kosz z owocami. Październik zakończył się Festiwalem Piosenki Dziecięcej o tematyce Jesiennej, na którym Nasza grupa zaprezentowała piosenkę „Kolorowe listki” wraz z układem tanecznym.

Skip to content