„Słoneczka” architektami

W ramach bloku tematycznego ŚWIAT OCZAMI ARTYSTY grupa „Słoneczka” zabawiła się w architektów. Na początek zapoznała się z ilustracjami nietypowych budynków w Polsce i na świecie, m. in. „Krzywy domek w Sopocie”. „Dom do góry nogami w Szymbarku”, domek-czajnik w Zillah (USA). Następnie dzieci oglądały domy budowane dawniej. Rozmawiały z jakich materiałów były wykonywane, jaką miały wielkość i wygląd. Kolejnym etapem zajęć były budynki, jakie są budowane obecnie. Bliskim nam tematem jest powstające nowe Przedszkole Miejskie usytuowane na terenie MZS w Świeradowie-Zdroju. Aby ułatwić pracę budowlańcom „Słoneczka” zaprojektowały swoje wymarzone przedszkole, w którym nie mogło zabraknąć placu zabaw z nowoczesnym sprzętem dla dzieci oraz z parkingiem.

Mamy nadzieję, że już wkrótce nasi młodsi koledzy i koleżanki będą mogli bawić się i uczyć przez zabawę w nowoczesnym budynku.

Tego życzymy im z całego serca.
Grupa „Słoneczka”