Szukaj
Close this search box.
aktualności

Dwa kółka czyli rowerowy zawrót głowy

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Korzystając z pięknej majowej pogody i z licznych możliwości spędzania czasu w ogrodzie przedszkolnym dbamy o to, aby podczas codziennych zabaw na świeżym powietrzu nie zabrakło doskonalenia się dzieci w różnych aktywnościach fizycznych. Nasze przedszkolaki mają do dyspozycji nie tylko oczywiste zabawki takie jak wiaderka i łopatki przydające się do zabaw w piasku, ale także sprzęt rowerowy, a w tym kaski, które zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy.

Nikomu nie trzeba przedstawiać korzyści wynikających z jazdy na rowerze, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wymaga ona niekiedy uruchomienia całego ciała, a co za tym idzie, że taka jazda przyczynia się do stymulowania ogólnego rozwoju dziecka, a nie wyłącznie fizycznego. Przedszkole, aby wspierać dzieci w tymże rozwoju, posiada jak rowerki biegowe, które po pierwsze są wstępem do późniejszej samodzielnej jazdy rowerem klasycznym, i po drugie, najważniejsze – rozwijają u dzieci takie sprawności jak: równowaga, koordynacja, orientacja przestrzenna, skupienie wzroku, siła mięśni, skupienie uwagi, planowanie, przewidywanie, a nawet poczucie rytmu, przygotowując tym samym dzieci do podstawowych umiejętności szkolnych jakimi są czytanie i pisanie. Pamiętajmy zatem, że dzieci najbardziej rozwijają się i najwięcej uczą się wtedy, kiedy są w ruchu. Nasze przedszkolaki jak widać, o tym doskonale wiedzą i bardzo chętnie wybierają rower podczas wspólnych zabaw na dworze.

Skip to content