Jarzębinkowe stroiki

W czwartek 13 grudnia Grupa Jarzębinowa wybrała się na ostatnie w 2018 roku spotkanie z panią Katarzyną Męciną do zaprzyjaźnionego Nadleśnictwa. Tym razem zajęcia odbyły się w drewnianej chacie. Na dzieci czekały gałązki świerku i jodły. Najpierw pani Kasia powiedziała dzieciom na czym polega różnica między drzewami iglastymi. Następnie przedszkolaki wąchały woń, jaka wydobywa się z igieł zaprezentowanych drzew. Bez wątpienia bardziej urzekła dzieci jodła, gdyż pachniała pomarańczą. Kolejnym etapem spotkania było wykonanie zadania zleconego przez Mikołaja.

Dzieci miały połączyć kolejne cyfry i pokolorować choinkę, która z nich powstała. Po prawidłowym wykonaniu tego zadania, przeszliśmy do robienia stroików według słownej instrukcji pani Kasi. Jarzębinki korzystały przede wszystkim z naturalnych okazów: żołędzi, szyszek, kory, drewienek, no i oczywiście gałązek. Pełni wrażeń, w zimowej scenerii wróciliśmy z prezentami dla rodziców do przedszkola.Na koniec spotkania wręczyliśmy pani Kasi laurkę z życzeniami świąteczno-noworocznymi i własnoręcznie wykonaną choinkę.

Zapraszam do fotorelacji.

Agnieszka Dworak