Szukaj
Close this search box.
aktualności

Koncert smyczkowy ,,Dzieci dzieciom”

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

28 maja grupy Dębowa, Jarzębinowa, Sosnowa i Orzechowa pojechały do Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, aby na żywo zobaczyć jak grają muzycy i jak wygląda praca dyrygenta oraz delektować się odbiorem muzyki poważnej. Tę ucztę dla duszy zapewnili najmłodszym odbiorcom nieco starsi od nich uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. S.Moniuszki w Jeleniej Górze.

Młodzi muzycy zaprezentowali m. in. utwory swojego patrona, a także znane dzieciom utwory tj.: ,,Kaczka Dziwaczka” czy ,,Mam tę moc” z Krainy lodu. Dzieci miały możliwość zobaczyć grupę instrumentów strunowych, dętych blaszanych i perkusyjnych, a także poczuć się wyjątkowym odbiorcą muzyki. Pełni wrażeń i zachęceni do słuchania muzyki poważnej wróciliśmy do przedszkola na pyszny obiadek.

Skip to content