Szukaj
Close this search box.
aktualności

Wrześniowe przygody grupy Świerkowej

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Zaczęliśmy kolejną przygodę, jaką jest nowy rok przedszkolny ! W minionym miesiącu jeszcze w wakacyjnym nastroju, dzieci powoli przypominały sobie nasz przedszkolny świat. Dla wielu z nich powrót do przedszkola po wakacjach był od dawna oczekiwany, zwłaszcza, że pomimo tęsknoty za kolegami i koleżankami doszła ciekawość tego jak wygląda ich nowe przedszkole.
Wspólnie staraliśmy się, by ten miesiąc był pełen miłych doświadczeń i aby atmosfera w naszej grupie była tak dobra, jak w poprzednich latach. Ustaliliśmy zasady obowiązujące w przedszkolu, tworząc tzw. „kontrakt grupowy”- graficzny zapis naszych umów. Wiele rozmawialiśmy na temat zasad bezpieczeństwa- obowiązujących w sali, w łazience, w szatni, na placu zabaw, na spacerach. Poruszyliśmy również tematykę zdrowia, higieny.

W tym miesiącu wiele czasu poświęciliśmy również na integrację naszej grupy. Spędzamy czas nie tylko na pracy i nauce, ale także na śpiewie, tańcach, eksperymentowaniu oraz zabawie. Korzystaliśmy także z ostatnich już letnich, ciepłych dni i wiele chwil spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Obchodziliśmy też nasze pierwsze wspólne święto – Dzień Przedszkolaka. Braliśmy również udział w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece „Izerka”.

Skip to content