Szukaj
Close this search box.
aktualności

Co słychać u grupy Sosnowej?

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

W naszej grupie dzieje się bardzo dużo. Przedstawienie „Dzień Ziemi” przypomniało nam jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na rajd „Szlakiem zabytków Świeradowa Zdroju”, gdzie mieliśmy okazje poznać ciekawe miejsca oraz historie z nimi związane. Tego dnia odwiedziliśmy Muzeum Zdrojowe oraz pokonaliśmy wiele schodów, by ujrzeć widok rozpościerający się z wieży  Domu Zdrojowego. Dzięki uprzejmości p. Kasi i p. Arkadiusza (rodziców Anielki) mogliśmy poznać zawód fizjoterapeuty, a p. Ania (mama Olgierda) przybliżyła nam zawód filologa. Bardzo dziękujemy!  Uczestniczyliśmy również w dwóch wycieczkach: do Filharmonii Dolnośląskiej oraz  Teatru Zdrojowego. Bogatsi o nowe doświadczenia, staramy się wykorzystać je podczas prób do naszego ostatniego wspólnego występu.

Podczas jednej z takich prób, odbywającej się w Stacji Kultury, zobaczyliśmy makietę linii kolejowej Gryfów Śląski-Świeradów Zdrój. Myślami powoli zbliżamy się do szkoły, więc tam też podążyły nasze nogi. Mieliśmy szansę usiąść w szkolnej ławce i poczuć się jak uczeń. Podczas lekcji poznaliśmy kulturę kaszubską oraz próbowaliśmy nauczyć się piosenki kaszubskiej „Kaszubskie nuty”. Odwiedziliśmy również salę komputerową, dowiedzieliśmy się gdzie pójść, gdy źle się czujemy. Na koniec mieliśmy okazję pobiegać na sali gimnastycznej. Z pewnością nasza grupa chętnie wróci do szkoły we wrześniu, ale tym razem już na dłużej.

Skip to content