Szukaj
Close this search box.
aktualności

Dni adaptacyjne w przedszkolu

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

W dniach 12-14 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci. Pierwsze dni i tygodnie w środowisku przedszkolnym bywają trudne nie tylko dla dzieci, ale również ich rodziców. Dlatego wskazane jest, aby pierwszy kontakt dzieci z przedszkolem odbywał się w obecności rodzica, ponieważ większość maluchów w tym czasie potrzebuje wsparcia osób bliskich.

Podczas spotkań adaptacyjnych dzieci wspólnie z rodzicami poznawały pomieszczenia przedszkolne, brały udział w zorganizowanych zajęciach, a rodzice miały możliwość zaobserwowania zachowań swoich pociech podczas różnych zajęć i zabaw. Dni przebiegały w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Zabawy integracyjne zbliżyły dzieci do siebie, pozwoliły pokonać lęk i nieśmiałość, zapewniły lepszy start w edukacji przedszkolnej.

Skip to content