Szukaj
Close this search box.
aktualności

Słoneczka i Leśne ludki na Ranczo „Grapa”

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

W dniu 13 czerwca 2018 roku grupa „Leśnych ludków” i „Słoneczek” wybrała się na wycieczkę na ranczo Grapa, które znajduje się w miejscowości Nowe Łąki. Głównym celem wycieczki było obcowanie z przyrodą ożywioną – w postaci półdzikich zwierząt mieszkających na ranczo oraz nieożywioną – pięknem lasu. Na ranczu można spotkać wiele zwierząt, które były główną atrakcją dla dzieci m.in. daniele, króliki, lamy, sarny, osły, kucyki, pawie i wiele innych.

Były one na tyle oswojone, że jadły dzieciom z ręki i same podchodziły by je pogłaskać. Przedszkolaki były zachwycone tak bliskim obcowaniem z przyrodą i zwierzętami. Inną, ale jakże ciekawą atrakcją był plac zabaw – małpi gaj, w którym dzieci mogły bezpiecznie szaleć na kilkunastu domkach zawieszonych na drzewach i mostkach zwodzonych między nimi. Po powrocie do przedszkola, dzieci pełne wrażeń opowiadały młodszym kolegom o wycieczce, która bardzo im się podobała. Wszyscy wrócili może trochę zmęczeni, ale z nadzieją, że jeszcze tam wrócą.

Skip to content