Szukaj
Close this search box.
aktualności

Jak przedszkolaki świętowały 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Obchody Święta Niepodległości w Przedszkolu Miejskim były dniami pełnymi radości. Udział w tego typu uroczystościach sprawia, że dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu. Celem naszych działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz zapoznanie z polskimi symbolami narodowymi. Piątek (09.11.) był dla nas dniem szczególnym. Przedszkolaki z grupy Sosnowej przygotowały bogaty program artystyczny z recytacjami, tańcem i śpiewem. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania, wraz z zaproszonymi gośćmi, rodzicami oraz innymi przedszkolakami, hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie dzieci recytowały wiersze opowiadające o losach Polski i jej mieszkańcach oraz śpiewały utwory: „Przybyli ułani pod okienko” oraz „Jestem Polakiem”. Zwieńczeniem uroczystości był taniec, krakowiaczek, który chwycił za serce każdego widza.

Skip to content