Orzechowe Muminki

18 stycznia grupa „Orzechowa” dołączyła do akcji MBP „Izerka” pt. „MUMINKI SĄ SUPER!”, promującej twórczość literacką T. Janson. Dzieci podczas spotkania zostały zapoznane z sylwetami głównych bohaterów pochodzących z  powieści o Muminkach. Przedszkolaki miały także okazję wysłuchać fragmentu książki, opowiadającej właśnie o przygodach i losach tych sympatycznych trolli. Zaproszenie do głośnego czytania tym razem przyjął  pan Szczepan Wojsa, który na co dzień m. in. pełni funkcję radnego w Świeradowie-Zdroju.

Dzieci po entuzjastycznym wysłuchaniu tekstu,  na zajęciach plastyczno- technicznych mogły wykazać się swoimi zdolnościami manualnym, podczas tworzenia galerii portretów Muminków. Całe spotkanie zostało zakończone wspólnymi zabawami w kąciku malucha oraz słodkim poczęstunkiem przyniesionym przez pana radnego.